Vyberte ten správný dárek pro hokejového brankáře!

26. října 2022

Brankář? To je opora celého týmu! Tak si na výběru dárku pro hokejového brankáře dejte pořádně záležet. Udělejte svému gólmanovi radost novou výbavou nebo doplňkem na tréninky i zápasy. My vám poradíme, co vybrat, abyste pod stromečkem pořádně zaskórovali trefou do brankářova vkusu!

 

 

 

Neproklouzne žádná střela!  

S našimi dárky bránu rozhodně neminete. Už ani jediný puk nepustí z lapačky CCM Eflex E5.5 JR MTO. Díky rychloupínacímu pásku ji gólman pohodlně nastaví, koš pomáhá navést puk a vnitřní dlaň je skvěle pružná. 

  

Odrážet puky se budou skvěle s betony Bauer GSX SR MTO. Betony vybírejte tak, aby končily zhruba 10 centimetrů nad koleny. Pokud totiž budou moc vysoké, budou bránit brankářovi v dobrém načasování pádu na kolena a gólman tak zbytečně pustí kotouč do brány. No a pokud zase budou moc krátké, může si při kleknutí pěkně narazit kolena, což bude ještě horší, než schytat nějaký ten gól…

  

Lepší cit a spojení s hokejkou zajistí nejmenším brankářům vyrážečka Bauer GSX Prodigy YTH. Hodí se pro zkušené dětské hráče i pro úplné začátečníky. Dobrá hokejová vesta musí gólmana chránit před letícím pukem, ale nemůže ho omezovat v jeho rozmachu a musí pomoci mu vytvářet správné pohybové návyky. 

 

 

Bez kvalitní helmy se nehraje! 

Lední hokej je jeden z nejrychlejších sportů na světě, naprosto nepostradatelná je ochranná výbava! 

  

Helma chrání brankáře nejen před letícím pukem, ale také před pádem na led nebo před srážkou s jiným hokejistou. Veškeré brankářské masky, které najdete na e-shopu Hokejpro.cz nebo v kamenných prodejnách JB sport, mají požadované certifikace, nákupem tak vedle nešlápnete. Každá helma je vybavená závity pro připevnění mřížky nebo plexiskla. Helma nesmí padat do očí, pokud by snížila brankáři zorný úhel, omezovalo by to jeho reakce. Pokud helma ze začátku obepíná hlavu spíše těsněji, nevadí to, časem si sedne, nemůže ale hokejistu tlačit.

 

U všech hokejových helem můžete nastavit délku, u některých modelů i šířku. Velikost helmy se vybírá podle obvodu hlavy (ten byste měli změřit přes spánky), pokud ale vybíráte helmu jako dárek a nejste si úplně jistí, vyberte nový kousek podle starého modelu. Velikost helmy volte tak, aby byla naměřená hodnota obvodu uprostřed rozpětí.

 

Nezapomínejte, že brankářská maska vypadá jinak, než helma klasického hráče. Jednotlivé brankářské helmy se liší použitým materiálem a také pohodlím, které hokejistovi poskytují. Ani při prudkém pohybu se maska nesmí hýbat a brankářova brada musí pevně zapadnout do bradičky masky. Pokud chcete ochranu doplnit, pořiďte gólmanovi i nákrčník.  

 

 

Kalhoty, které si může brankář upravit na míru

Hokejové kalhoty pomáhají chránit nohy, páteř, boky a ledviny. Kalhoty by měly sednout, jakoby byly šité na míru, nesmí ale překážet chráničům a omezovat gólmana v pohybu. Brankářské kalhoty Bauer G.Elite SR pořiďte výkonnostnímu brankáři nebo gólmanovi, pro kterého je hokej hobby. Kalhoty nabízejí nadstandardní ochranu, dopřávají však hokejistovi neomezený pohyb. Velikost si navíc brankář přizpůsobí, nohavice se dají nastavit.

 

 

Bez brankářské vesty není cesty... 

Obecně se dá říct, že velikost hokejové vesty odpovídá konfekční velikosti oblečení, vychází se z obvodu hrudníku. Vesta musí mít segmentovaný chránič žaludku, bez toho se neobejdou ani profesionální, ani hobby vesty. Chrániče ramen musí dokonale přilnout k tělu. Nehledě na všechny poučky, nezapomeňte, že nejdůležitější je stejně to, jak se gólman ve vestě cítí.

 

 

Nezapomeňte na suspenzor... 

Chránit se musí všechny části těla! Na Suspenzor Bauer Vapor SR se můžou spolehnout výkonnostní i profesionální brankáři. Gólmanovy partie budou pod maximální ochranou, vložka suspenzoru je z kvalitního polstrování, úžasně měkká a hlavně pohodlná. Eliminuje otřesy a pohlcuje nárazy, skvělá je i odnímatelná a pratelná vnitřní výstelka.

 

 

Brusle musí hlavně zajistit stabilitu 

 Brankářské brusle se vyrábí nejen v různých délkách, zvolit si můžete i šířku. Noha gólmama nesmí v botě plavat ani být příliš sevřená. Pokud brusli po zápase sundá a má na noze otlaky nebo puchýře, je něco špatně.

  

Správnou velikost poznáte tak, že když se brankář na obou bruslích postaví, noha vyplňuje botu tak, že nezbývá moc místa a když natáhne prsty, jemně se dotýkají špičky brusle. Pata by měla být uchycená v brusli nejpevněji.

  

Pevné zapínání bruslí Bauer G.Supreme 3S PRO SR dokonale zafixuje kotníky a dodají brankáři stabilitu nejen při samotném bruslení, ale i během přesouvání v rozkleku. Brusle splní očekávání hobby brankáře i začínajícího juniora.

 

 

Taška na trénink i na zápas

Má váš brankář v čem nosit výbavu? Udělejte mu pod stromečkem radost taškou Winnwell G. Wheel JR, ať může na tréninku i zápase oslňovat ještě před tím, než vkročí na led. Tuhle tašku nosí amatéři i nároční profíci. Taška je z extrémně odolného nylonu s propracovaným systémem odvětrávání, tři výztuže ve spodní části zajistí pevnost. 

 

Pokud vybíráte z několika různých modelů, nezapomínejte, že brankářská výstroj se od klasické hráčské výstroje dost liší, hlavně objemem. Klasická hokejová taška gólmanovi na věci nebude stačit ani zdaleka, vybírejte vždy tašku určenou pro brankáře.
 

 

Nechce už to novou hokejku?  

Pokud se váš gólman poohlíží po nové holi, nejlepší hokejkou na trhu ve své kategorii je Bauer G.GSX SR P31/27. Skvěle to s ní půjde těm, kteří v bráně teprve začínají, stejně jak gólmanům, kteří hokejem už nějaký ten pátek žijí. Brankářských hokejek však u nás najdete požehnaně, vybírejte vždycky podle zkušeností vašeho gólmana a úrovně, na které hraje.

 

 

A gólman může trénovat kdykoliv... 

Pro zlepšení brankářského postřehu je tu Catchball. Míček na pružné gumičce se vejde do kapsy i do batohu, gólman tak může potrénovat své reflexy kdykoliv a kdekoliv! Navíc, za nás můžeme prozradit, že Catchball je skvělá pomůcka proti stresu, pokud váš gólman mimo led, kde se může vybouřit o sto šest, bojuje s roztěkaností, tohle mu pomůže se zase koncentrovat! 
 

Pořád ještě tápete? 

Nejste si jistí a bojíte se, že se s překvapením pod stromeček netrefíte? Tak to vyřešte jednoduše - dárkovým poukazem na pořádnou a kvalitní výbavu svého brankáře za žádných okolností nezklamete! Nebo navštivte naši poradnu, kde vám pomůžeme vybrat správnou velikost.

 

Za celý tým Hokejpro.cz vám přejeme hokejového ježíška a šťastné a veselé!

 

 

Zpět na seznam novinek

Sledujte náš Instagram

Facebook Hokejpro.cz
Instagram Hokejpro.cz a JB Sport